

Lucrările au constat deopotrivă în amenajări interioare – reparaţii tencuieli şi tavane, montarea de calorifere, înlocuirea unor uşi, montarea de sisteme de tâmplărie cu acţionare electrică, finisaje interioare, reabilitarea grupurilor sanitare, montarea unor bănci de lemn, a unor echipamente sportive, înlocuirea corpurilor de iluminat cu lămpi speciale, adecvate sălilor de sport etc. –, cât şi exterioare – montarea unei copertine deasupra intrării, înlocuirea gurilor de scurgere, refacerea hidroizolaţiei, montarea de guri de aerisire pe terasă, reparaţii şi zugrăveli la pereţii exteriori etc.
Cu această ocazie, edilul-şef s-a declarat mulţumit de calitatea lucrărilor executate, apreciind că această sală de sport, ce va funcţiona în administrarea SCM Râmnicu Vâlcea, se va constitui într-un punct de mare atracţie pentru tinerii din întreg cartierul Ostroveni.