„Hello Vâlcea”, publicație cu profil turistic

În atenția cetățenilor din Bujoreni – joi, ultima zi pentru plata taxelor și impozitelor cu bonificație
30/03/2022
Primarul Gheorghe Gîngu a dat startul curățeniei de primăvară în comuna Bujoreni
31/03/2022

Joi, 31 martie 2022, începând cu ora 16:00, la Galeriile de Artă din Râmnicu Vâlcea, va avea loc prezentarea ediției pilot a revistei „Hello Vâlcea”, prima publicație cu profil eminamente turistic din spațiul publicistic vâlcean.

Evenimentul este organizat în parteneriat de Filiala Râmnicu Vâlcea a Uniunii Artiștilor Plastici din România, Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea și echipa redacțională a noii publicații.

„Hello Vâlcea” oferă o perspectivă proaspătă și profesionistă asupra industriei de travel din județul Vâlcea și o abordare imparțială, explicită și completă a destinațiilor, noutăților, subiectelor și evenimentelor specifice acestui sector.

În acest context, evenimentul va fi onorat de prezența Excelenței Sale, domnul Emil Hurezeanu, ambasador al României în Austria și scriitor.

Un timp, o seară, în compania versurilor poetului Emil Hurezeanu: „Găsesc imagini în preajma acestui moment”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.