

În dimineața zilei de 3 martie 2020, în apropiere de Gara Dăești, un autoturism a fost lovit de tren la trecerea de cale ferată fără barieră, semnalizată acustic și luminos.
La locul accidentului au intervenit o ambulanță SMURD și o ambulanță SAJ. Două persoane, aflate în mașină la momentul impactului, în stare de conștiență, au fost transportate la Spitalul Judeţean de Urgență Vâlcea.